Jabłko nazywane jest super owocem, z nieograniczonymi możliwościami jego spożywania oraz historią jaka stoi za tym owocem. Z inicjatywy Stowarzyszenia Sady Grójeckie oraz partnerów Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, Stowarzyszenie Sady Sandomierskie, Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych oraz Unię Owocową, ruszył projekt, którego celem jest
promocja naszych rodzimych jabłek, oraz zwiększenie ich konsumpcji.
Jednym z głównych powodów realizacji projektu jest fakt, że polscy konsumenci spożywają za mało warzyw i owoców. Polska jako jeden ze światowych liderów w produkcji jabłek, niestety nie może poszczycić się ich największym spożyciem. Według badań roczne spożycie jabłek jest zdecydowanie niższe niż średnia dla wszystkich krajów Unii Europejskiej. Należy więc dążyć do tego, aby owoce i warzywa stanowiły połowę zawartości naszych talerzy.
Kogo proponujecie na następną kadencje ???https://t.co/dlJxurTp49
— sadownictwo (@sadowniczy) January 3, 2021
Jabłka to bez wątpienia najbardziej popularne owoce, szczególnie w Polsce. Mają tutaj naturalne warunki wzrostu, cenimy je za ich smak i różnorodność, można z nich przygotować zarówno potrawy słodkie, słone, jak i przetwory. Warto wiedzieć, jak dobry wpływ wywiera jedzenie jabłek na nasze zdrowie i włączyć je na stałe do codziennej diety.
Kluczem do zwiększenia spożycia jabłek w Polsce jest zbudowanie świadomości konsumentów, że są one produkowane w bezpieczny dla zdrowia sposób. Za sukcesem i najlepszą jakością naszych polskich jabłek stoją przede wszystkim ludzie, prawdziwe rodziny sadowników, często wielopokoleniowe, gdzie wiedza i ciężka praca przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Dzięki zaangażowaniu w projekt rodzin sadowniczych możemy pokazać w jaki sposób wielopokoleniowe rodziny łączą tradycję uprawy jabłek z nowoczesnością.
Na potrzeby projektu prowadzone jest badanie, którego celem jest przygotowanie raportu mówiącego o Trendach na polskim rynku sadowniczym. Raport z tego badania zostanie zaprezentowany szerokiej grupie odbiorców już w styczniu 2021 roku. Uzupełnieniem głównych działań projektu są działania PR oraz zakup czasu antenowego na potrzeby emisji przygotowanych wcześniej materiałów filmowych w komunikacji miejskiej i kolejowej. Utworzone zostaną również profile w mediach społecznościowych: Facebook i Instagram, a ich zawartość będą tworzyć zdjęcia z sesji „Dzieciństwo w sadzie”.
Koniec roku to czas na podsumowania #sadownictwo #2020 #sadownicy
— sadownictwo (@sadowniczy) December 31, 2020
https://t.co/tEiJD6DuYn
Dodatkowym elementem projektu, który skierowany będzie do najmłodszej grupy odbiorców, będzie gra na urządzenia mobilne „Ninja z sadu”. Przejściu każdego poziomu w grze oraz po przecięciu „specjalnych” jabłek, wyświetlone będą ciekawostki i informacje dotyczące jabłek, w tym ich wartości odżywcze, witaminy, historia jabłek w Polsce.
Projekt zakłada również działania, które mają na celu zwiększenie świadomości sadowników co do najnowszych trendów w produkcji jabłek, włączając w to działania prośrodowiskowe. Sadownicy będą mogli korzystać z raportu, broszur i szkoleń prowadzonych on-line.
źródło: jablkagrojecki.pl
Najnowsze komentarze