Sąd przychylił się do wniosku Getin Noble Banku o ogłoszenie upadłości Pol-Mot Holdingu, legendarnej firmy, która stała za pojawieniem się w Polsce Fiata 126p – informuje „Puls Biznesu”.
To także główny akcjonariusz giełdowego Ursusa, który wyrokiem sądu z lipca 2021 r. również postawiony jest w stan upadłości (wyrok jest nieprawomocny). Akcje producenta ciągników i maszyn rolniczych po spekulacyjnym wybudzeniu z marca, znów obrały kierunek na południe. Nie pomagają doniesienia o upadłości Pol-Motu, do których Ursus, według doniesień Dawida Tokarza z Pulsu Biznesu, wyraźnie się przyczynił.
Jak informuje bankier.pl kurs Ursusa, zniżkuje w poniedziałkowe popołudnie o ok. 30 proc., a od ostatniego kilkumiesięcznego szczytu z połowu marca jest niżej o ponad 52,5 proc.
Sekwencja wydarzeń, która doprowadziła Pol-Mot do upadłości wiąże się z kontrolowanymi przez niego spółkami zależnymi. Chodzi o Ursus i Pol-Mot Auto, dilera samochodów osobowych takich marek jak Škoda, Peugeot, Opel, Chevrolet czy Fiat – opisuje szeroko „PB”.
Między innymi zła sytuacja finansowa spółek zależnych nie pozwoliło zakończyć kilku prób ratowania Pol-Motu sukcesem. Olbrzymie długi Ursusa, którego zobowiązania w ostatnim dostępnym raporcie wynosiły ponad 395 mln zł, przy aktywach, których suma wynosiła niespełna 178 mln zł, nie pozostawiały złudzeń i skłoniły sąd do ogłoszenia upadłości Ursusa w lipcu 2021 r.
- źródło: bankier.pl / Puls Biznesu
Najnowsze komentarze