Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych rozpoczęło wiosenny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw rolnych pod marką "AGRO Ubezpieczenia". Polisy z dopłatą budżetową można nabyć w placówkach pocztowych w całym kraju - poinformował pocztowy TUW.
Poczta Polska jest obecna w każdej polskiej gminie, także w miejscowościach, w których swoich oddziałów nie mają żadne instytucje finansowe. Dostępne na Poczcie "AGRO Ubezpieczenia" oferowane są przez w 100 proc. polską firmę z kapitałem Skarbu Państwa w postaci Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników i Poczty Polskiej - poinformował TUW w komunikacie.
W tym roku dopłata ze środków budżetu państwa może wynieść do 65 proc. wysokości składki ubezpieczeniowej. Dofinansowaniem są objęte tradycyjne rośliny rolnicze: zboża, kukurydza, rzepak, rzepik, buraki cukrowe, rośliny strączkowe, ziemniaki, tytoń i chmiel a także warzywa gruntowe, drzewa i krzewy owocowe, truskawki.
Dyrektor ds. Produktów i Sprzedaży, Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Daniel Zahorenko poinformował, że
ochrona "AGRO Ubezpieczenia" w zakresie upraw jest dostępna w czterech pakietach, dostosowanych do różnych potrzeb rolników: Grad; Grad i Przymrozki; Wiosna i Klimat Wiosna. Ten ostatni zapewnia najszerszą ochronę i obejmuje szkody powstałe w wyniku gradobicia, przymrozków, a także innych dobrowolnych ryzyk pogodowych, takich jak deszcz nawalny, lawina, obsunięcie się ziemi, huragan, piorun, a także susza i powódź.
Tak przygotowane pakiety ubezpieczeń pozwolą solidnie chronić produkcję mocno uzależnioną od warunków atmosferycznych - ocenił dyrektor i dodał, że ochrona może zabezpieczać nie tylko małe gospodarstwa rolne, ale również dużych producentów rolnych.
- źródło: PAP
Rolnicy, którzy uzyskali płatności bezpośrednie, mają obowiązek ubezpieczenia upraw od ryzyka wystąpienia szkód spowodowanych przez powódź, suszę, grad, ujemne skutki przezimowania lub przymrozki wiosenne. Obowiązek ubezpieczenia uważa się za spełniony, jeżeli ochroną ubezpieczeniową objęte jest co najmniej 50% powierzchni upraw od co najmniej jednego z ww. ryzyk.
Jak działają dopłaty?
Umowy dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych zawierane są do wyczerpania limitu dopłat na dany rok. Wysokość dopłat określana jest corocznie w Rozporządzeniu Rady Ministrów. Ubezpieczający opłaca składkę pomniejszoną o kwotę dopłaty.
Korzyści i zalety ubezpieczenia
- Ochrona ubezpieczeniowa upraw od skutków najczęstszych zdarzeń losowych
- Dopłata do 65% wysokości składki ubezpieczeniowej ze środków budżetu państwa
- Zabezpieczenie płynności finansowej gospodarstwa w przypadku zniszczenia upraw
Gdzie można kupić ubezpieczenie?
Lista placówek Poczty Polskiej dostępna tutaj >>>
Ogólne Warunki Ubezpieczenia (obowiązujące od 15.09.2017 r.) dostępne tutaj >>>
Formularz zgłoszenia szkody z tyt. ubezpieczenia upraw >>>
- źródło: ubezpieczeniapocztowe.pl
Najnowsze komentarze