W dniach 15 i 16 stycznia 2020 roku w Ptak Warsaw Expo odbędzie się X - jubileuszowa edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. TSW to największa branżowa impreza w Europie-Środkowo Wschodniej dająca możliwość poznania innowacyjnych technologii i najświeższej wiedzy praktycznej z branży ogrodniczej.
Na 23 000 metrach kwadratowych powierzchni ponad 350 wystawców z kraju i zagranicy zaprezentuję bogatą ofertę środków produkcji: innowacyjne nawozy, środki ochrony roślin, produkty wspierające produkcję ogrodniczą. W targach wezmą udział firmy zajmujące się chłodnictwem i przechowalnictwem, firmy dostarczające maszyny do pracy w sadzie i ogrodnictwie, do sortowania i pakowania owoców i warzyw. Obecni będą producenci materiału szkółkarskiego, firmy handlujące owocami i specjalizujące się w ich przetwórstwie. Przestronne stoiska dają wystawcom możliwość doskonałego zaprezentowania oferty wszystkim zwiedzającym.
Poprzednią edycję targów odwiedziło blisko 16 000 osób, najbardziej prężnych producentów owoców i warzyw w Europie.
Istotną częścią TSW są konferencje branżowe, podczas których odbywają się wykłady polskich i zagranicznych specjalistów – zarówno naukowców, jak i praktyków. W czasie dwóch dni targów odbędą się: VII Konferencja Truskawkowa, VI Sadownicze Forum Ekonomiczne, konferencja sadownicza, konferencja o warzywach polowych, konferencja na temat upraw pod osłonami oraz konferencja pt. „Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie”.
15 stycznia 2020 r. (środa), na sali nr 4, odbędzie się VI Sadownicze Forum Ekonomiczne
Program VI Sadowniczego Forum Ekonomicznego TSW2020
10:00-10:30 Otwarcie Sadowniczego Forum Ekonomicznego - dr Wioleta Sobczak.
10:30-11:00 Czy jagodniki mogą stać się alternatywą dla sadów jabłoniowych? – dr Paweł Kraciński (Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowe.
11:00-11:30 Aktualna sytuacja na rynku owoców - szanse i zagrożenia dla polskich producentów – Marian Borek (zastępca Dyrektora Departamentu Rynków Rolnych MRiRW).
11:30-12:30 Przyszłość sektora na tle nowej WPR, wyzwania, zagrożenia, możliwości na najbliższe 10 lat – Philippe Binard (General Delegate Freshfel Europe).
12:30 – 13:00 Jak rysuje się przyszłość handlu jabłkami w świetle zmieniających się wymogów handlowców i konsumentów – Mirosław Maliszewski (Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej).
13:00-13:30 Przyszłość handlu – grupy producenckie i ich zrzeszenia, ich rola w rozwoju eksportu – Paulina Kopeć (Unia Owocowa).
13:30-14:00 Znaczenie rynków hurtowych w handlu owocami. Perspektywy rozwoju rynków hurtowego na najbliższe lata – Janusz Biliński (prezes Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego.
14:00-14:30 Przetwórstwo owoców – szanse i zagrożenia – dr hab. Bożena Nosecka (prof. nadzw. IERiGŻ-PIB)
14:30-15:00 Jabłka przemysłowe w Polsce, koncepcji i rozważaniach na temat rentowności – Mathias Ebert (Hartwig Mathias Ebert Consult)
15:00-16:00 Debata
Przypomnijmy:
Wygodne położenie centrum targowego przy trasie S8 i węźle drogowym A2/S7 pozwala na sprawny dojazd z całej Polski. Z terenu targów można w mniej niż 15 minut dotrzeć do centrum Warszawy czy lotniska, a w 30 minut do sadowniczego zagłębia w rejonie warecko-grójeckim. Odwiedzający mają do swojej dyspozycji parking na 10 000 pojazdów, zlokalizowany tuż przy hali wystawienniczej. Dużym udogodnieniem dla osób chcących odwiedzić targi jest specjalna, bezpłatna linia autobusowa z Dworca Zachodniego w Warszawie (przystanek od ul. Tunelowej).
Wejście na targi jest bezpłatne. Wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej TSW pozwala zaoszczędzić czas spędzony w kolejce do rejestracji w targowej recepcji.
Organizator Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o. o. zapewnia wystawcom kompleksową organizację udziału w imprezie – od aranżacji stoiska, transferu, zakwaterowania aż do transportu eksponatów na teren Targów.
Najnowsze komentarze