Firma INNVIGO zorganizowała 4 marca internetową konferencję prasową, podsumowującą kolejny, już szósty rok działalności i osiągnięte do tej pory sukcesy, a także będącą okazją do zaprezentowania nowości i rekomendacji na rozpoczynający się sezon. „Aby produkować preparaty wysokiej jakości, korzystamy z najlepszych surowców i współpracujemy ze sprawdzonymi kontrahentami. Budujemy relacje z rolnikami, wsłuchujemy się w ich potrzeby” – mówił podczas spotkania Krzysztof Golec, Prezes Zarządu.
Naszym celem było zdobycie rynku za sprawą jakości oferty i serwisu. Liczby, które po 6 latach możemy zaprezentować, dowodzą, że te założenia i aspiracje były słuszne. Dzisiaj mamy 54 unikalne produkty, w tym 28 herbicydów, 14 fungicydów, 4 zaprawy nasienne, 3 insektycydy, 3 regulatory wzrostu, preparat FruitSmart 3,3 VP do przechowywania owoców, a także adiuwant. Środki INNVIGO są stosowane na ponad 10 mln ha. Nasza sprzedaż osiągnęła wartość około 400 mln zł, w tym ok. 25% na rynkach zagranicznych. Wchodzimy w drugą fazę rozwoju firmy i wprowadzamy preparaty wieloskładnikowe, które stanowią bardzo ważną część naszej oferty. Są to: Fundamentum 700 WG, Galaxo 150 WG, Metodus 650 WG, Mezonir 340 WG, Kier 450 SC, AsPik 250 EC.
– powiedział Krzysztof Golec, Prezes Zarządu, rozpoczynając spotkanie z dziennikarzami z mediów branżowych
Kolejna część konferencji dotyczyła oferty środków ochrony roślin.
Rozrastającym się segmentem są również środki przeznaczone do ochrony sadów i upraw warzywniczych. Dotychczas grupa ta liczyła 7 fungicydów, 6 herbicydów, 2 insektycydy i regulator. Tegorocznymi nowościami są preparaty Ozzi 750 WG (cyprodynil), zarejestrowany także do zwalczania parcha w sadach, oraz Puenta 62,5 WG (cyprodynil, fludioksonil) – zarówno do ochrony przed szarą pleśnią w truskawkach i malinach, jak i przeciw chorobom grzybowym w uprawach warzywniczych.
Firma INNVIGO planuje w najbliższym czasie poszerzanie zakresu rejestracji obecnych już na rynku produktów oraz wprowadzenie 3 nowych preparatów: graminicydu, trójskładnikowego herbicydu do kukurydzy i trójskładnikowego fungicydu sadowniczego przeciw chorobom przechowalniczym. W długoterminowej perspektywie plany obejmują wprowadzenie ok. 20 nowych produktów w ciągu kolejnych 3 lat.
Ozzi 750 WG (cyprodynil)
Zawartość substancji czynnej:
cyprodynil (związek z grupy anilinopirimidyn) – 750 g/kg (75%)
Jabłoń
Parch jabłoni
Maksymalna/zalecana dawka środka dla jednorazowego zastosowania: 0,2 kg/ha (0,12 kg/ 10000 m2 LWA powierzchni ściany liści).
Termin stosowania:
Środek stosować zapobiegawczo, od fazy pękania pąka do końca fazy kwitnienia (BBCH 53 – 69), w odstępach co 7 – 10 dni. Środek można również stosować interwencyjnie do 48 godzin po infekcji.
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 3
Odstęp między zabiegami: co najmniej 7 dni.
Zalecana ilość wody: 500 – 700 l/ha
Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.
Puenta 62,5 WG
Zawartość substancji czynnych:
cyprodynil (związek z grupy anilinopirymidyn) – 375 g/kg (37,5%),
fludioksonil (związek z grupy fenylopiroli) – 250 g/kg (25,0%).
Truskawka
Szara pleśń
Maksymalna /zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,8 kg/ha.
Termin stosowania środka: Środek stosować zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby, od początku do końca fazy kwitnienia truskawki.
Odstęp między zabiegami: 10-14 dni.
Zalecana ilość wody: 600-800 l/ha.
Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 3
Malina
Szara pleśń, zamieranie pędów maliny
Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 kg/ha.
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,8 – 1,0 kg/ha.
Termin stosowania środka:
Środek stosować zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów chorób, od początku czerwca:
- przeciwko szarej pleśni 3 razy w sezonie wegetacyjnym co 10 dni w fazie kwitnienia, od momentu pojawienia się 10% kwiatów,
- przeciwko zamieraniu pędów maliny pierwszy zabieg wykonać przed kwitnieniem, w okresie, gdy nowe pędy osiągną wysokość 10-20 cm, następne zabiegi wykonywać co 10 dni – w fazie kwitnienia (początek kwitnienia, pełnia kwitnienia i koniec kwitnienia) oraz po zbiorze owoców
i wycięciu starych pędów owoconośnych, w zależności od momentu wystąpienia choroby oraz od stopnia jej nasilenia.
Odstęp między zabiegami: co najmniej 10 dni.
Zalecana ilość wody: 700-1000 l/ha.
Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych na etykiecie. |
Najnowsze komentarze