Ciągniki sadownicze to wyjątkowa kategoria maszyn, zaprojektowana do pracy w specyficznych warunkach. Dzięki zmniejszonej szerokości traktory doskonale sprawdzają się w winnicach, sadach owocowych oraz na plantacjach owoców miękkich. Do pracy w tych warunkach przystosowana jest także Kubota serii M5002 Narrow.
Traktory sadownicze zostały stworzone z myślą o pracy na ograniczonej przestrzeni, gdzie standardowe ciągniki nie mogłyby się efektywnie poruszać. Wydajny ciągnik sadowniczy powinien więc mieć kompaktowe wymiary, mały promień skrętu, a także mocny napęd i wydajną hydraulikę. Wszystkie te cechy posiada Kubota serii M5002 Narrow.
Teraz ten ciągnik możesz mieć w promocyjnym finansowaniu. Szczegóły tutaj: www.traktorykubota.pl/M5002-narrow-plus-xta/
Ciągnik sadowniczy Kubota serii M5002 Narrow
Pod maską ciągnika sadowniczego Kubota serii M5002 Narrow znajdziemy czterocylindrowy silnik Diesla o pojemności skokowej 3769 cm3. Jego moc w ciągnikach z kabiną – w zależności od wersji, wynosi 87, 96, 106 lub nawet 115 KM KM. Natomiast w modelach z ramą ROPS silniki osiągają moc 94 KM lub 102 KM.
Moc trafia na koła za pośrednictwem dwóch typów skrzyń biegów. Standardem jest mechaniczna skrzynia z 18 biegami do przodu i taką samą liczbą biegów do jazdy w tył. Wyposażeniem opcjonalnym jest skrzynia Dual Speed z półbiegami. Przekładnia tego typu dysponuje 36 przełożeniami do jazdy w przód i do tyłu. Można je zmieniać pod obciążeniem
Odpowiednią trakcję gwarantuje załączany elektro-hydraulicznie napęd na 4 koła. Przednia i tylna oś mają blokadę mechanizmu różnicowego. Dzięki blokadom zmniejsza się ryzyko poślizgu, a tym samym rośnie wydajność i spada zużycie paliwa. Trakcję poprawia także opcjonalna amortyzowana przednia oś. Podnosi ona również komfort pracy operatora.
Kubota serii M5002 Narrow dysponuje instalacją hydrauliczną o wydatku 68 l/min. Tylny TUZ ma imponujący udźwig 2300 kg.
- Układ hydrauliczny z podstawowych 2 sekcji można rozbudować do nawet do 5 sekcji. W zależności od oczekiwań klienta maszyny te można opcjonalnie uzbroić w przedni TUZ, przedni WOM, dodatkową prędkość tylnego WOM - 1000, hydraulicznie regulowane cięgna, hydraulicznie regulowane stabilizatory tylnego TUZ czy układ pneumatyczny – dodaje Jakub Czerwiak, specjalista ds. produktu Kubota.
Więcej na temat tego ciągnika można przeczytać tutaj: www.kpl.kubota-eu.com/agriculture/products/m5001-narrow/
Ciągnik sadowniczy Kubota M5-022 Narrow. Test
Zalety maszyny najlepiej poznać podczas testu. Ten odbył się w niewielkiej odległości od Kazimierza Dolnego, w winnicy Kamil Barczentewicz. Jej właściciel zdecydował się na przetestowanie nowoczesnego zestawu: ciągnika Kubota M5-082 Narrow oraz opryskiwacza Kubota XTA 2110.
Ciągnik sadowniczy Kubota M5-082 Narrow dysponuje mocą 87 koni mechanicznych, a moment obrotowy jest równy 297 niutonometrów.
Testowany model był wyposażony w amortyzowaną przednią oś.
Duża moc charakteryzuje model, który dostaliśmy do testów. Ciągnik znakomicie sobie radzi podczas podjazdów na wzniesienia, bez straty mocy, bez straty obrotów. Jazda była bardzo płynna. Amortyzowana przednia oś w tym modelu robi różnicę. Ciągnik znakomicie wybiera nierówności, komfort jazdy jest na najwyższym poziomie
– mówi Marcin Jóźwik, operator ciągnika w Winnicy Barczentewicz.
Standardowym wyposażeniem ciągnika Kubota serii M5002 Narrow jest także system Bi-Speed Turn, który pozwala zmniejszyć promień skrętu ciągnika. Takie rozwiązanie w kapitalny sposób ułatwia wjazd w wąskie międzyrzędzia, a tym samym przyspiesza pracę w sadach i winnicach.
System Bi-Speed Turn znakomicie ułatwia pracę i bardzo pomaga we wjeździe w ciasne międzyrzędzia
– dodaje Marcin Jóźwik.
Ciągnik charakteryzuje się także wysokim poziomem komfortu oraz łatwą, intuicyjną obsługą.
Kabina z płaską podłogą jest obszerna, a obsługa intuicyjna. Wszystkie przełączniki i dźwignie są pod ręką
– podkreśla operator.
Opryskiwacz Kubota XTA2110
W skład testowanego zestawu wszedł także opryskiwacz Kubota XTA2110. Jego zbiornik główny ma pojemności 1000 litrów. Wyposażony jest również w 80-litrowy zbiornik do płukania. Maszyna dysponuje pompą o wydatku 120 litrów na minutę, dwubiegową przekładnią i wydajnym wentylatorem o średnicy 80 cm.
Warto dodać, że opryskiwacz Kubota XTA2110 wyposażono w bardzo zaawansowany system sterowania. W jego skład wchodzi tablet z dedykowaną z fabryczną aplikacją. Dzięki technologii H3O sterowanie pracą opryskiwacza XTA jest niezwykle proste i precyzyjne. Tablet ze specjalną aplikacją z kabiny ciągnika łączy się bezprzewodowo z opryskiwaczem XTA.
Użytkownik ma możliwość ustawienia parametrów pracy opryskiwacza, wprowadzając między innymi dane dotyczące szerokości rzędów, średniej wysokości drzew lub krzewów, a także rodzaju upraw i prędkości pracy. Aplikacja pozwala na pracę w trybie auto lub manualnym. Dlatego nawet w trakcie oprysku użytkownik może dynamicznie modyfikować parametry pracy, by jeszcze lepiej dopasować pracę opryskiwacza do warunków.
Co więcej, po skończonym zabiegu użytkownik ma możliwość przeanalizowania całej wykonanej pracy przy biurku na komputerze w domu. Może także odtworzyć poszczególne przejazdy w celu jeszcze dokładniejszej analizy pracy.
Ciągnik sadowniczy z finansowaniem 0%*
Warto również zaznaczyć, że Kubota oferuje atrakcyjne warunki finansowania dla nabywców ciągników serii M5002 Narrow oraz opryskiwaczy Kubota XTA, w tym pięć promocyjnych programów finansowania KUBOTA Finance z oprocentowaniem 0%*. Dzięki nim, gospodarstwa sadownicze mogą znaleźć najbardziej odpowiednie rozwiązanie finansowe, które dopasowane będzie do ich potrzeb i możliwości.
Kubota proponuje także przedłużoną gwarancję Kubota Care. Dzięki niej maszynę można objąć fabryczną gwarancją producenta nawet do 5 lat. Szczegółowych informacji udzielają dilerzy Kubota.
* Szczegółowe warunki finansowania zostały opisane w umowie. Umowa o finansowanie fabryczne KUBOTA Finance jest zawierana zgodnie ze wzorem stosowanym przez podmiot finansujący. Treści handlowe zamieszczone w tym ogłoszeniu nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i mają jedynie charakter informacyjny o możliwych wariantach finansowania nabycia maszyn.
Artykuł sponsorowany
Najnowsze komentarze