Fruit Quality Contract z punktu widzenia Grupy producenckiej Rajpol, przedstawił Adam Pajewski podczas Fruit Quality Contract zorganizowanego przez firmę Syngenta 6 marca 2019 roku.
Jeżeli chcemy przetrwać na rynku i być liderami (w sprzedaży jabłek) już w 2013 roku postanowiliśmy pozyskać i wdrożyć tą technologie.
Pytanie jakie przed nami stały to m.in czy uzyskamy jabłka z ograniczoną ilością pozostałości bez straty na jakości owoców ? Jak takie owoce będą się przechowywały ? Czy będziemy mogli przez cały sezon handlowy podawać towar wysokiej jakości ? I strategiczne pytanie jak tego dokonać jak to zrobić ?
Po pięciu latach programem Fruit Quality Contrakt w grupie Rajpol objętych jest 1500 ha upraw. W szczególności są to uprawy jabłoni, ale również agrestu, porzeczki czy borówki. Klienci są coraz bardziej wymagający, dlatego program Fruit Quality Contrakt - umożliwiający produkcję owoców z ograniczoną ilością pozostałości pozwala pozyskać nowe rynki / nowych odbiorców.
Czy FQC pozwoli nam zawojować świat ?
Fruit Quality Contrakt jest bardzo dobrym „narzędziem” do umocnienia się na rynku / zdobycia nowych rynków… Jednak to, czego potrzebujemy aby „zawojować świat” to pełna strategia sprzedaży długofalowych działań, które musimy wprowadzić nie tylko w grupie, ale także na całym naszym rynku.
Zapraszamy do oglądania!
13 marca br. Grupa producencka Rajpol poinformowała, iż wiceprezes Organizacji Producentów RAJPOL, Dominik Woźniak, występujący z ramienia Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych, został wiceprezesem międzynarodowego stowarzyszenia WAPA (World Apple and Pear Association).
Do WAPA należą kraje produkujące jabłka i gruszki na całym świecie. Stowarzyszenie zapewnia forum do dyskusji i gromadzi członków, aby zapewnić przepływ informacji o zbiorach, co pozwala podjąć właściwe strategie handlowe.
Pierwszy raz w gronie przedstawicieli WAPA znalazł się reprezentant z Polski.
Najnowsze komentarze