Witam wszystkich
Mam pytanie czy ktoś korzystał z takiej mieszaniny Zato plus Antracol na truskawki jak tak to poproszę o informację w jakich dawkach
A w jakim celu Antracol chcesz połączyć z Zato w truskawce? Bo połączyć można jak najbardziej w normalnej najniższej dawce czyli 2 kg./ha .Tylko z tego co się orientuje Antracol w swej historii istnienia ani przez chwilę nie miał rejestracji zarówno na szarą pleśń jak również białą plamistość .Więc dlatego z ciekawości pytam po co ?
poprostu z takiej ciekawości chciałem się dowiedzieć czy ktos taką mieszanke stosował i czy cos działa bo przed założeniem plantacji mój dziadek uprawiałziemniaki na tej działce i myślałem ze to troche pomoże zapobiegawczo nad różnymi chorobami
Jednym słowem to truskawka nie lubi być sadzona po ziemniakach. Najlepiej sadzić truskawki po zbożu. Sam się kiedyś przekonałem...sadziłem truskawki po zbożu, ale końcówka wyszła mi na kartoflisku - była różnica i w wyglądzie i w owocowaniu.
Ja mam talkie pytanie koledzy czego się trzymacie podczas opryskiwania np Ortusem na przędziorka lub Luną na Szarą Pleśń dawki czy stężenia ? Bo zalecana ilość wody 500 -1000 litrów więc stężenie przy 500 jest dwukrotnie większe. Proszę o waszą opinie.
Jjerzy, 2016-05-03 10:35, napisał:
Ja mam talkie pytanie koledzy czego się trzymacie podczas opryskiwania np Ortusem na przędziorka lub Luną na Szarą Pleśń dawki czy stężenia ? Bo zalecana ilość wody 500 -1000 litrów więc stężenie przy 500 jest dwukrotnie większe. Proszę o waszą opinie.
Przeczytaj jeszcze raz etykietę. Dawkowanie w Polsce jest podawane na jednostkę powierzchni standardowej uprawy, nie ma tam ani słowa o zalecanym stężeniu.
Dawkowanie śor przy użyciu stężeń nie daje automatycznie przyzwolenia na redukcję dawek proporcjonalnie do ilości cieczy, też istnieje minimalna dawka środka na ha, której nie można przekroczyć nawet przy silnej redukcji wody na ha. Poniżej przykład etykiety dla Luny w Australii z dawkowaniem 30ml/100l.
1. Dilute spray volume as determined above: For example 1500 L/ha
2. Your chosen concentrate spray volume: For example 750 L/ha
3. The concentration factor in this example is 2X (i.e. 1500 L ÷ 750 L = 2)
4. If the dilute label rate is 30 mL/100 L, then the concentrate rate becomes 2 x 30, that is, 60 mL/100 L of concentrate spray. Luna Sensation
• The chosen spray volume, amount of product per 100 L of water, and the sprayer set up and operation may need to be changed as the crop grows.
• Maximum concentration factor; Almonds (except for hull rot applications where concentrate spraying is not appropriate): Do not use at a concentration factor greater than 2X (e.g. at a rate higher than 60 mL/100 L where a dilute spraying rate of 30 mL/100 L is specified). Apples, pears, stone fruit: Do not use at a concentration factor greater than 3X (e.g. at a rate higher than 90 mL/100 L where a dilute spraying rate of 30 mL/100 L is specified).
Nawet w tym przypadku stężenie masz jedno - nie ma potrzeby regulacji większe/mniejsze. Regulujesz tylko ilość cieczy w zależności od wielkości roślin. Jeśli zalecana dawka "nie bije robala" to lepiej zmień środek, bo robale pewnie na niego uodpornione, a te które przeżyją "końską dawkę" to już nic w świecie nie ruszy ;)
Portal sadownictwo.com.pl powstał i działa jako niezależny serwis internetowy przeznaczony dla producentów owoców.
Data założenia: 10 czerwca 2001 r.
Pomysłodawca i twórca: Marcin Zachwieja
Portal sadownictwo.com.pl
e-mail: kontakt@sadownictwo.com.pl