Cześć,
Jak w temacie - czy stosował ktoś wodorowęglan sodu (sodę oczyszczoną) w uprawach jabłoni i/lub malin? Głownie chodzi mi o dawki i ocene działania.
Pozdrawiam
Cześć,
Jak w temacie - czy stosował ktoś wodorowęglan sodu (sodę oczyszczoną) w uprawach jabłoni i/lub malin? Głownie chodzi mi o dawki i ocene działania.
Pozdrawiam
Soda to ,zasada wodorowęglan sól trzeba oznaczyć ph roztworu cieczy roboczej wodorowęglanu i na tej podstawie eksperymentować z soda.pytanie pierwsze ile kosztuje jedno i drugie żeby warto bylo sie w to bawic
W załączniku kalkulacja. Wariant 1 na żółtym tle wg Vitasod, wariant 2 wg różnych portali na których piszą o pryskaniu sodą. Wychodzi na to że zabieg byłby nie drogi 30PLN/ha lub 11,25PLN/ha. Tylko który wariant byłby lepszy.
Witam. Stosowałem ja jednego roku jak miałem dość mocny grad i ciałem koszty ochrony. Dawki takie same jak węglanu. Worek 25 kg kosztował wtedy ok 60 zł. Dziala według moich obserwacji identycznie jak węglan ale silnie ordzawia wiec w sadzie towarowym nie polecam. W przemysłowym jak najbardziej.
Dzięki Dasiek
A wg Ciebie która z tych dwóch substancji bardziej ordzawia - wodorowęglan sodu czy węglan potasu? Zakładamy oczywiście te same warunki.
Według mnie bardziej sodu. Chodzi o to żeby trafić na noc żeby następnego dnia nie było rosy bo w miejscach gdzie substancja nie zdążyła odparować robiła sie siatka. Po węglanie potasu ten problem był marginalny. Jednak węglan sodu i tak będę po fazie orzecha stosował na kwaterę idareda która w tym roku kwitnie na zielono.
Dasiek, 2023-05-02 15:14, napisał:
kwitnie na zielono.
Mógłbyś mi wyjaśnić co to znaczy?
Portal sadownictwo.com.pl powstał i działa jako niezależny serwis internetowy przeznaczony dla producentów owoców.
Data założenia: 10 czerwca 2001 r.
Pomysłodawca i twórca: Marcin Zachwieja
Portal sadownictwo.com.pl
e-mail: kontakt@sadownictwo.com.pl