Witam Ślęza pilmet unia Duo elektrozawory Arag miała być stałociśnieniowa a nie jest bo ciśnienie się zwiększa po dodaniu gazu, i spada po zamknięciu jednej sekcji.
W instrukcji pisze
Witam Ślęza pilmet unia Duo elektrozawory Arag miała być stałociśnieniowa a nie jest bo ciśnienie się zwiększa po dodaniu gazu, i spada po zamknięciu jednej sekcji.
W instrukcji pisze
to chyba normalne że po dodaniu gazu ciśnienie się zwiekszy .np w dominiaku z elektrozaworami trzeba ustawić poszczególne sekcje na ciśnienie i jest ok niezależnie ile sekcji się otworzy mam 4 .i iśnienie się wyruwnuje.
To dziwne. W By- Matiku u mnie też jest stałociśnieniowy, to co by nie robił, czy nawet zamknoł jedną stronę, to ciśnienie jest stałe. Czy mało gazu, czy gaz do dechy.
Są różne rodzaje elektrozaworów od Araga. Ja mam w jednym opryskiwaczu ze stałym cisnieniem, niezależnie od obrotów, a w drugim zmienne, zależne od obrotów. Przy konfigurowaniu opryskiwacza trzeba sobie wybrać. Na stronach internetowych, gdzie są oferowane takie częsci Araga jest wszystko.
Wiec tak:
Zawory stalocisnieniowe oznacza to iż po zamknieciu lub otwarciu innych sekcji cisnienie bedzie utrzymywane za stalym poziomie pomiedzy sekcjami roboczymi. Wszytsko zalezy tu od regulacji jak to wykonasz oraz dysz rozpylajacych jakie są na kazdej sekcji. Dla kazdego typu rozpylacza ponowna osobna regulacja obowiazkowa bo bedzie pierdoly pokazywac.
Zwiekszajac obroty silnika w traktorze, zwiekszasz obroty WOM a zarazem ilosc podawanej cizeczy przez pompe na zawro glowny i proporcjonalny. Aby to utrzymac na stalym poziomie potrzenbuujesz komputer do sterowania dawką np. Bravo 180s lub inny (cena adekwatna do jakosci jest Komputer dominiaka) ktory bedzie regulował przeplyw/cisnienie wzgledem predkosci. Podsumowując pecyzja zalezy od zasobnosci twojego portfela.
Jak juz zainwestujesz w komputer to pozakrecaj dla swietego spokoju te zawortki kompensacji niech komputer mysli o nastawach w koncu do czegos jest stworzony.
Tu masz instrukcje:
https://youtu.be/oP5oa4ZdJxk
Portal sadownictwo.com.pl powstał i działa jako niezależny serwis internetowy przeznaczony dla producentów owoców.
Data założenia: 10 czerwca 2001 r.
Pomysłodawca i twórca: Marcin Zachwieja
Portal sadownictwo.com.pl
e-mail: kontakt@sadownictwo.com.pl