Jaki wy polecacie sekator ja narazie na ten większą uwagę zwróciłe INFACO 3010
Według mnie, dosyć rozsądną opcją pod względem ceny i funkcjonalności jest FELCO 820.
Ale ja się zastanawiam czy ta bateria będzie długo trzymać ? A może są jacyś użytkownicy i się wypowiedzą?
Witam ja posiadam PELLENC TREELION mam go już 3lata bateria naładowana starcza na 20godz.
przy cięciu grubych gałęzi 4,5cm. Jestem bardzo zadowolony
Mam zamiar zakupić taki sykator tak max do 7 tys jaki polecacie ?
Jak ktoś może ma Felco 801 a Felco 820 jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma sekatorami,który lepszy?
801 jest szybszy i lżejszy ale tnie mniejsze gałęzie. 820 trochę cięższy i tnie już grubsze gałęzie bo ma większy kąt otwarcia.
Od roku posiadam Felco 820 jest drogi ale swoją robotę robi. Na pewno wolniej pracuje niż 801 ale nieznam nikogo kto dałby rade w takim tempie pracować przez cały dzień. Napewno tym sekatorem da się ciąc przez 8 godzin i wiecej ma bardzo krótki czas ładowani baterii max 2 godziny ale u mnie 1,5 godziny i jest już naładowany, ostatnio w ofercie sekatorów elektrycznych pojawił się Stihl identyczny jak Felco 820 różni się tylko baterią - jest wieksza gabarytowo i cięższa ale mają do wyboru 3 pojemnosci baterii, a kolejnym + może byc cena ok 6600 w zależnosci od pojemności bateii. Kilka lat temu pracowałem Electrocoup-em równierz godny uwagi.
Witam, posiadam sekator Falco 820 uważam go za bardzo dobry zakup. Akumulator stracza na jeden dzień intesywnej pracy., tnie gałezie do średnicy 4,5 cm bez zadnego problemu, posiada super funkcje otwarcia sekatora do polowy za pomoca przycisku spustu co przyspiesza jego pracę. Ja osobiście zaczynam od grubych gałezi a nastepnie klikam małe gałazki.Plecak na akumulator jest idalenie dostosowany do długiego noszenia-nie odczuwa się go. Sekatory posiadaja na obudowę dozywotnią gwarancjię. Zdecydowanie poprawiła sie wydajność pracy-cięcia. Tne zdecydowanie szybciej. Polecam
Hunter, 2015-01-20 17:34, napisał:
Od roku posiadam Felco 820 jest drogi ale swoją robotę robi. Na pewno wolniej pracuje niż 801 ale nieznam nikogo kto dałby rade w takim tempie pracować przez cały dzień.........
. ...... Kilka lat temu pracowałem Electrocoup-em równierz godny uwagi.
To miej przyjemność poznać :) , mam Felco 820 już 3 sezon, i robiąc do 20-25 tyś cięć dziennie muszę w obiad ładować aku bo na dzień nie starczy. Praca 7-8 godzin, ładowanie na poziomie 30-40% w obiad trwa 45 minut. Potrafię czasem przy ostrym kliku zagrzać sekator ale to na prawdę ostra praca :p
I nie przez dzień a miesiąc :)
Pracując Felco 801 które było jakieś 15-20% szybsze już nie zagrzewał się sekator :p a bardziej ja. Ale 801 lżejsza i bardzie poręczna jak dla mnie i moich sadów. Wystarczało prądu na dzień bardzo intensywnej pracy.
A czego brakuje w 820 jeszcze mniejszych poziomów rozwarcia ostrza, a producent nie za bardzo chce je zrobić a skladałem taka prośbę - a to tylko w programie zmniejszyć i już :p
Najwyrazniej widać że ludziska mają jeszcze stare zapasy kasy to się marzy sekator za 6 czy 7 tysięcy zł. Zobaczymy dalej co czas przyniesie .
Tymi sekatorami wolno się tnie, bo ich zasięg dzialania trzeba nadrabiac nogami. Po kilku dniach miałem dośc tego akumulatora na plecach i tych pasków ciągnących ramiona. Bo sad to nie tylko 2- 4 letnie drzewa ale i starsze. Trzeba się nimi też bardziej schylać plecy jak trzeba. Ale dwuręcznym P 175 zrobilem 2 razy tyle drzew, więcej niż elektrycznym.
Właśnie w tych super opinniach nie chciałem się wychylać ale testowałem elektryka przez tydzień i doszedłem do wniosku że przy moim prawie 2 metrowym wzroście i 1 metrowym sekatorze tne z jednego miejsca prawie całe drzewo może i przez pierwszy tydzień jest ciężko ale po przyzwyczajeniu nie ma na mnie mocnych :)
wydac 6 tys i jeszcze samemu ciac hmm to juz lepiej importowac chinczyka i dac mu zarobic swoja droga szkoda ze nie mozna ich łatwo zatrudniac w jednych czesciach swiata głód a u nas nie ma kto robic
Używałem przez 2 sezony Felco 810 - bardzo dobry sprzęt, ale ciądłe awarie - kabel, nóż tnący itp.Bateria wytrzymuje ok 15 - 20 godz ciecia. Od roku używam sekatora firmy ZANON - zero problemów. Ostrze tak jakby nie używane, dwa zakresy rozwarcia ostrza - do 20 mm szybkie cięcie, do 35 mm wolniej. Bateria standardowa wytrzymuje ok 10 godzin - Tańszy ok 15 % i wg mnie lepszy.
Maurycy11, 2015-01-21 18:44, napisał:
Właśnie w tych super opinniach nie chciałem się wychylać ale testowałem elektryka przez tydzień i doszedłem do wniosku że przy moim prawie 2 metrowym wzroście i 1 metrowym sekatorze tne z jednego miejsca prawie całe drzewo może i przez pierwszy tydzień jest ciężko ale po przyzwyczajeniu nie ma na mnie mocnych :)
uważaj tylko na druty wysokiego napiecia
Demix, 2015-01-21 17:57, napisał:
Tymi sekatorami wolno się tnie, bo ich zasięg dzialania trzeba nadrabiac nogami. ..... Ale dwuręcznym P 175 zrobilem 2 razy tyle drzew, więcej niż elektrycznym.
Wszystko zależy jak proawdzisz sad, ręcznym P175 raczej dużo nie "zklikasz". Dziwne, przy Felco nie czuje tego plecaka z baterią do tego wyjście USB i możliwość ładowania telefonu :p w sam raz by sobie włączyć muzyczke słuchawki i do pracy :)
Dwu-ręcznych sekatórów w tym momencie używam tylko do karczowania, a całe cięcie to mechaniczne+korekta elektrykiem. Drzewa prowadzone do 4 m i najstarsza kwatera 9 lat :) i uważam że, z elektrykiem wykonuję cięcie zdecydowanie szybciej. A nie wiem w jakiej formie byłby mój nadgarstek po prawie 700 tyś kliknięć jak bym miał używać jednoręcznego sekatora......
agrokom, 2015-01-21 19:09, napisał:
Używałem przez 2 sezony Felco 810 - bardzo dobry sprzęt, ale ciądłe awarie - kabel, nóż tnący itp...... Bateria standardowa wytrzymuje ok 10 godzin - Tańszy ok 15 % i wg mn
Felco 810 to już bardzo stara technologia więc nic dziwnego że sprzęt trochę awaryjny....
mariusz321, 2015-01-21 19:05, napisał:
wydac 6 tys i jeszcze samemu ciac hmm to juz lepiej importowac chinczyka i dac mu zarobic swoja droga szkoda ze nie mozna ich łatwo zatrudniac w jednych czesciach swiata głód a u nas nie ma kto robic
Ciekaw bym był, jak ten Chińczyk by Ci obciął sad :) , tak wydać 6 tyś i mieć super obcięty sad, bo żadna osoba zatrudniona nie obetnie sadu tak jak właściciel..... A do tego spędzamy czas na swieżym powietrzu i mamy aktywność fizyczną :D Czyli same pozytywne aspekty :)
Jak zwykle wielu piszących nie wygląda poza swe podwórko i dla nich sad = dokładnie taki sad jaki mam ja. Co jest błędne z założenia i dyskusja może odbiegnąć obok tematu .
Pytający powinien zadać pytanie jaki sekator do gatunków X , ich wieku Y i formy prowadzenia Z.
Oczywiście zdecydowana większość nie bierze pod uwagę iż są sady inne jak szpaler jabłoni i są osoby towarowo uprawiające inne gatunki .
Do sadu niewielkiego (9ha) z kilkoma gatunkami (3) czyli takiego jak u mnie bardzo dobrym rozwiązaniem jest dwuręczny elektryk . Bez platformy cięcie idzie sprawnie i bez wysiłku jaki potrzeba przy dwuręcznych zwykłych .Długość ramion takiego sekatora każdy może sobie wybrać w zależności do swych potrzeb.Obecnie są chyba trzy długości. Dla nas , bateria na plecach to zerowoe obciążenie bo my turyści z zamiłowania i z plecakiem jesteśmy obyci "od dziecka" , jednak na pewno wielu osobom może to przeszkadzać.Dla nas ta inwestycja absolutnie nie miała na celu przyspieszenia tępa cięcia a wyłącznie poprawienie komfortu , bo mamy już swoje lata .
Oczywiście jeśli weźmiemy pod uwagę gospodarstwo o przeciętnych dochodach a nie jakieś krezusy to przy szpalerze jabłoni nic nie będzie szybsze jak zestaw pneumatyków z platformą (kupić cztery zestawy elektryków to chyba "ciut" większy koszt) .
Dwuręczny elektryczny to możę być jakieś zastępstwo i chętnie bym to stestował w swoim sadzie. Co do sadszwedo widziałem filmik z cięcia wszystko fajnie wygląda tylko czy napewno utrzymujesz takie tempo przez cały dzień lub przez cały miesiąc cięcia?
sadszwedo, 2015-01-22 16:30, napisał:
Za poprzedni sezon cięcia, licząc średnio na 1 godzinę wykonywałem 2700 cięć.
Tak, tempo musi być jak się samemu tnie :)
Cykl rozwarcia i cięcia w sekatorze to ok 1 sekunda x 60 sekund x 60 minut = 3600 - gratuluję wydajności. SZOK !
mam nadzieje że te 2700 cięć na 1 godz. było wykonywane w temperaturze ujemnej bo inaczej mysle że sekator by się pożadnie spocił
Ja myśle że są tutaj też i sprzedawcy tych sekatorów. Gdyby one były takie rewelacyjne ludzie zainwestowaliby w sekatory.
Sekator elektryczny i zwykły ręczny, to tak jak jazda Mercedesem lub Manem i starym Żukiem lub Starem. W obu przypadkach cel można osiągnąć, ale trzeba mieć silne ręce (dużo krzepy). Wspomaganie kierownicy w samochodzie i wspomaganie cięcia w sekatorze sprzyjają komfortowi pracy, tym samym człowiek mniej się męczy i przy podobnym wysiłku fizycznym może wykonać dużo więcej i lepiej. Ręczne cięcie to ból ramion (przy dwuręcznym) lub dłoni przy jednoręcznym. Poza tym grube gałezie wycinamy dwuręcznym, a drobne jednoręcznym - trzeba nosić dwa lub wycinać jedne i omijać drugie. Sekatorem elektrycznym wycinamy wszystkie bez wysiłku i bólu rąk. Jest szybciej i efektywniej. Drogo? Jeśli samemu uda się przeciąć 5-10 ha sadu, to zaoszczędzimy 5-10 tyś zł oraz zaoszczędzimy na zdrowiu - ręce nie będą bolały a kondycja zdrowotna się poprawi (nic lepiej nie leczy i hartuje jak ruch na świeżym powietrzu).
agrokom, 2015-01-22 19:06, napisał:
sadszwedo, 2015-01-22 16:30, napisał:
Za poprzedni sezon cięcia, licząc średnio na 1 godzinę wykonywałem 2700 cięć.....
Cykl rozwarcia i cięcia w sekatorze to ok 1 sekunda x 60 sekund x 60 minut = 3600 - gratuluję wydajności. SZOK !
Dzięki :) jak się wejdzie w tryb "automatyczny" i jest się samemu i nie ma z kim gadać w sadzie to idzie robota :)
A co do grzania, tak to było raczej w temp ujemnych, ale wiosna miałem jeszcze trochę i juz było przy takim tempie inaczej :| w 3/4 długości rzędu sekator dostał zadyszki (820 Felco) a pod koniec powiedział że on sobie robi przerwę :p
Próbowaliście elektrykiem przycinać porzeczkę? Czy wzrost prędkości przycinania jest zadowalający?
Czy PELLENC TREELION to jedyna opcja? czy są inne 2 ręczne?
Witam wszystkich sadownikówMam uprawę jabłoni i grusz, od niedawna również brzoskwiń. Jak wiecie - brzoskwienie charakteryzują się dosyć mocnym drewnem, co niestety jest niemałym problemem i aktualnie rozglądam się za dobrym sekatorem, żeby bez problemu sobie z tym poradzić. Co sądzicie o modelu Arvipo PS 100? Czy ktoś już uzywał, kupił i może podzielić się opinią? Przyznam, że koszt nie jest mały więc nie chciałbym pakowac się w sprzęt, który nie będzie spełniał moich oczekiwań. Będę wdzięczny za opinie i ew. komentarze
A jak duży masz obszar do wycinki? No i w jakiej kwocie chciałbyś się zmieścić - bo to też dosyć istotne?
Powierzchni całkowitej mam 3ha, a jeśli chodzi o kwotę to nie zamierzam wydać więcej niż 6-7 tysięcy. Ktoś coś?
Zdecydowanie Felco 820 bardzo podobają mi się te sekatory jak coś mam dostęp do nich troche taniej od znajomego oczywiście nowe.
Leszek76, 2015-12-11 11:46, napisał:
Witam wszystkich sadownikówMam uprawę jabłoni i grusz, od niedawna również brzoskwiń. Jak wiecie - brzoskwienie charakteryzują się dosyć mocnym drewnem, co niestety jest niemałym problemem i aktualnie rozglądam się za dobrym sekatorem, żeby bez problemu sobie z tym poradzić. Co sądzicie o modelu Arvipo PS 100? Czy ktoś już uzywał, kupił i może podzielić się opinią? Przyznam, że koszt nie jest mały więc nie chciałbym pakowac się w sprzęt, który nie będzie spełniał moich oczekiwań. Będę wdzięczny za opinie i ew. komentarze
Używałem Arvipo , bardzo dobry sekator. Tnie na prawde bardzo grube i twarde gałęzie, wszystko co wejdzie pod ostrze przetnie. Dobrze się go trzyma , niestety jest troche ciężki. Można ustawić dwa stopnie otwarcia ostrza
No i chyba właśnie na Arvipo PS 100 powinieneś się zdecydować. Kolego, czy własnie tego modelu używałeś, czy jakiegoś innego? Napisz prosze jak długo Ci akumulator wytrzymuje? Ja używałem modelu poprzedniego i dawał radę. Co do Felco - nie mam opinii bo nie używałem.Znalazłem link do ArvipoPS 100 - zerknij sobie, jeślli potrzebujesz dodatkowych informacji. Nie jest to najtańszy sprzęt, ale z pewnością wart swojej ceny. http://www.e-elkner.pl/produkty/szczegoly/891/sekator-elektryczny-arvipo-ps100
Dziękuję Wam wszystkim za pomoc. Jutro jadę po mój nowy nabytek - Arvpio PS 100. Wypróbuję i dam wam znać czy rzeczywiscie jestem zadowolony. Mam nadzieję, że tak będzie bo nie będę ukrywać, że cena niska nie jest ;)
Witam czy ktoś posiada owy sekator elektryczny FPQ link do sekatora . Proszę o opinie .
http://olx.pl/i2/oferta/sekator-elektryczny-do-sadu-CID757-IDaKwvH.html#:00a958ca13
Od soboty posiadam chyba bliźniaczy model, http://pl.aliexpress.com/item/Electrical-secateurs-pruning-shears-HDP36-1-free-shipping-8-12-working-hours-electric-bypass-pruner/1944079537.html?detailNewVersion=1 . Mam go od piątku więc dużo nie mogę o nim powiedzieć. Ma 2 tryby otwarcia ostrza. Ciąłem nim narazie przez około 4 h i nie padł. Tnie wszystko co się w niego zmieści, a jak przyciśniesz nawet większe gałęzie. Ja zamawiałem prosto z Chin, Zapłaciłem z cłem niecałe 2000 zł. Trzeba tylko poprosić żeby przy wysyłce zaniżyli wartość, bo podatek do zapłaty to 23%. Chińczyk dołożył jeszcze gratis zapasowe ostrze, przewód i składaną piłkę ręczną. Za tą cenę myślę że warto.
Witam użytkuje może ktoś taki sprzęt jak sekator elektryczny SINTESI 30 proszę o opinie
http://www.agrotur.eu/index.php/11-produkty/inne/127-sintesi-30
wojtek1986, 2016-01-10 18:12, napisał:
Od soboty posiadam chyba bliźniaczy model, http://pl.aliexpress.com/item/Electrical-secateurs-pruning-shears-HDP36-1-free-shipping-8-12-working-hours-electric-bypass-pruner/1944079537.html?detailNewVersion=1 . Mam go od piątku więc dużo nie mogę o nim powiedzieć. Ma 2 tryby otwarcia ostrza. Ciąłem nim narazie przez około 4 h i nie padł. Tnie wszystko co się w niego zmieści, a jak przyciśniesz nawet większe gałęzie. Ja zamawiałem prosto z Chin, Zapłaciłem z cłem niecałe 2000 zł. Trzeba tylko poprosić żeby przy wysyłce zaniżyli wartość, bo podatek do zapłaty to 23%. Chińczyk dołożył jeszcze gratis zapasowe ostrze, przewód i składaną piłkę ręczną. Za tą cenę myślę że warto.
Witam. Za 2 tysiące to przystępna bardzo cena. Rozumiem że takie gałęzie 4 centymetry to dla tego sprzętu nie problem? Mógłbyś powiedzieć jak i gdzie kupowałem? Byłbym wdzięczny. Może na maila ihola@wp.pl
Posiadam od niedawna elektryka Felko super sprawa trzy lata myślałem nad nim i o trzy lata za długo polecam .
Nie do końca się zgodzie że felco taki super kiedyś go używała i strasznie męczący jest silnik w tym sekatorze który powoduje że senator trzymany w ręku próbuje się przekręcic..
Ja testowałem 3 sekatory Bahco Felco i Electrocoup i wybrałem ten ostatni electrocoup. Cena wprawdzie powala ale jest najszybszy i tnie najlepiej.
Sympatyczny, 2018-02-19 07:04, napisał:
Ja testowałem 3 sekatory Bahco Felco i Electrocoup i wybrałem ten ostatni electrocoup. Cena wprawdzie powala ale jest najszybszy i tnie najlepiej.
Posiadam od dwóch lat sekator zanon zt40 z dużą baterią . Prądu starcza na dwa dni intensywnej pracy. Jestem bardzo zadowolony .polecam. Uważam że elektryki sprawdzają się w sadach na podkładkach karłowych. Na silniejszych nie- mały zasięg.
jaki najlepiej kupic sekator elektryczny do ciecia sadu na podkładce m9 i troche na podkładce m26
Każdy sekator możesz dostać na próbę i sam zobaczysz, który jest dla Ciebie najlepszy.
Kupiłem w tym roku 2 elektrocoup f3015 i 1 bahco 9320.zdecydowanie elektrocoup lepszy .jesli masz jakieś pytania pisz na priv
Ja używam elektryka już ponad 10 lat. Miałem elektcroupa, felco a teraz używam electrocoupa 3015. Uważam że obecnie już bezkonkurencyjny pod każdym względem
Portal sadownictwo.com.pl powstał i działa jako niezależny serwis internetowy przeznaczony dla producentów owoców.
Data założenia: 10 czerwca 2001 r.
Pomysłodawca i twórca: Marcin Zachwieja
Portal sadownictwo.com.pl
e-mail: kontakt@sadownictwo.com.pl