Chciałbym kupić pręt stalowy i samemu dociąć palce do otrząsacza do kombajnu porzeczkowego. Podpowiedzcie proszę jaki to rodzaj stali. Wiem że stal sprężysta ale jest ich kilka?
pozdr
Wojtek
zależy do jakiego kombajnu Weremczuk daje proste druty skierniewickie jarki arki i tp maja inne mocowanie wiec nie bardzo można zastosowac proste stalowe .Ja mam Joanne1 mechaniczną ale wymieniłem kilka lat temu na plastiki
Jak jest powiedzmy 7 słoneczek to na dolne cztery polecam metal. Pręt 8 musi byc dobrej jakosci stal żeby nie pękała. A na górne 3-4 polecam plastik
Ja zawsze górne dwa słoneczka mam plastikowe a pozostałe metalowe. Pręty u mnie są Skierniewice rozklepane na końcu ale to da się zrobić przy pomocy ciężkiego młotka.
Pytanie tylko jaki pręt kupić ?
Kazimierz Kowalski Mam do Pana pytanie. Ciekaw jestem Pańskiej opini na temat tej zamiany z metalowych na plastikowe. Czy i co się zmieniło? Ja też mam Joannę 1 i palce jeszcze metalowe. Zastanawiam się czy wymieniać na plastik z uwagi na dodatkowe koszty.
Do Wojti 76: Moje metalowe pręty mają średnicę 11mm. Długość około 25-30 cm. Na końcu, w uchwycie słoneczka, jest stożek zapobiegający wypadnięciu z uchwytu. Stal sprężynowa, absolutnie nie wolno tego spawać.
DO ULTRACYD Ja do swojego kombajnu zastosowałem prety plastikowe o srednicy 16 mm wiec nie trzeba było nic zmieniac wystarczyło zastosowac dłuższe sruby m8 nie pamietam teraz jaka długosc ale moge zmierzyc . Prety wchodza ciasno miedzy sruby wiec jak sie scisnie srubami to nie wypadaja.Kupowałem to dosc dawno i w wiekszej ilosci bo wymieniałem i w całorzedowym marki Jonas.
DO ULTRACYD Rozpisałem sie a nie odpowiedziałem na Pana pytanie co niniejszym czynie.W porzeczce zwłaszcza starej to niewiele sie zmieniło natomiast w agrescie zwłaszcza Niesłuchowskim ktory rwie sie najwczesniej a wtedy mocno sie trzyma i trzeba dawac obroty aby oblatywał to rożnica jest wielka. Mniej jest połamanych pedow i wiecej zostaje lisci.Joanny to my nie używamy gdzies od pieciu. lat sporadycznie gdy chcemy sprobowac jak sie bedzie obrywac nowa odmiana.Mamy czerwona nie pamietam jaka odmiana a nie mam zeszytu gdzie to zapisane to bez pomocy chemi zostaje 50 procent mimo że obroty na maxa.Podsumowujac efekt pozytywny co do łamania sie pretow to nie widze wiekszej rożnicy a może pekaja nawet mniej. W całorzedowym gdzie sa cztery otrzasacze w ciagu szsciu sezonow złamało sie ze trzy i ze dwa wypadło.Gdyby kogos interesowały rozwiazania techniczne nie tylko do zbioru zastosowane przy tego rodzaju produkcji to chetnie odpowiem zamieszcze zdjecie ewentualnie gdyby był ktos mocno zainteresowany to zapraszam do nas.
A czy widać różnicę w uszkodzeniach samych owoców? Czy przy zastosowaniu plastykowych jest mniej popękanych owoców? Gdzie możnżna kupić takie plastykowe pręty? Jaki to koszt?
Portal sadownictwo.com.pl powstał i działa jako niezależny serwis internetowy przeznaczony dla producentów owoców.
Data założenia: 10 czerwca 2001 r.
Pomysłodawca i twórca: Marcin Zachwieja
Portal sadownictwo.com.pl
e-mail: kontakt@sadownictwo.com.pl