Mam zamiar zakupić ten opryskiwacz, wiem że od ponad 10 lat są uzydkowane w Polsce więc proszę o wypowiedzi i opinie.
Mam zamiar zakupić ten opryskiwacz, wiem że od ponad 10 lat są uzydkowane w Polsce więc proszę o wypowiedzi i opinie.
Ja pracuje nim sześć lat zero awari zresztą u paru moich kolegów to samo , bardzo lekko chodzi beczka 1500 deflektor 3m ,pompa tłokowa praktycznie bez obsługowa tylko wymiana oleju .Posiada bardzo dobry wałek na uwrociach nawet nie jęknie ,wentylator ze sprzęgłem odśrodkowym co jest bardzo dobre przy starcie,mieszadło mechaniczne rozwadniacz hydrauliczny. Jakość pryskania bardzo dobra,na górze koron nie ma żadnych niespodzianek , tylko ta cena!!!
Widzisz Marcin? Sam bym tego lepiej nie ująl, jak brak wiatru u góry to podegniesz blaszki i po problemie :)
Już kilku znajomych pozytywnie wypowiadało się na temat tego opryskiwacza ale nadal zapraszam do dyskusji i spostrzeżeń .
a znajomy ma z kolumną 3,05 (jak dobrze pamietam) i jeżdzi bardzo wolno bo .........brakuje wiatru na górze, u nas w okolicy kto ma ten sprzęt to jakieś blachy dorabia na dole żeby zatkać wylot powietrza -także za tą cenę to kłuciłbym się co do jakości
No bo nie oszukujmy sie. To jest wysoka przystawka i nie ma cudów zeby jeden wentylator odpowiednio wepchnął powietrze na samą górę.
Ja akurat pryskałem 7-8 km/h z kolumną 3,05 zarówno z kolumną regulowaną jak i tą zwykłą(nie znam oficjalnych nazw tych kolumn - fotka do kolumn, przepraszam za jakosc ^^). Szczerze wątpię, aby przy jednym wentylatorze, przy innych markach powietrze było rozlozone rownomiernie na całej kolumnie. Przy ponad 10letnim doswiadczeniu z tym opryskiwaczem z efektow jego pracy jestem zadowolony, szczerze go polecam.
Witam
Mam pytanie do użytkowników Munckhof. Interesuje mnie wasza opinia o opryskiwaczu sadowniczym Munckhof Air System 1 rzędowym może ktoś z was ma taki sprzęt i chce się podzielić swoimi opiniami z użytkowania albo jakiś inny opryskiwacz z tej firmy oczywiście interesuje mnie opryskiwacz z kolumną albo z dwoma wentylatorami itp
Dziękuję za Wasze opinie
w załączeniu zdjęcie opryskiwacza jaki mnie interesuje
Zaletą tego sprzetu jest wtłaczanie powietrza od góry oraz regulowana wysokość "przystawki". Minusem jest napęd wiatraka olejem(?). Na terenie Grójca nie widziałem takiego sprzętu, więc nic więcej o nim nie mogę powiedzieę.
Osobiście wolałbym kupić ze zwykłą kolumną 3m, bądź przy szerszych koronach zakupić model triplefan. Tyle ode mnie :)
Pozdrawiam
Nie spodziewałbym się szału po tym urządzeniu. Napęd hydrauliczny wymaga pompy o odpowiednim wydatku, ponadto spora część energii (czyli zużytego paliwa) przetwarza na ciepło. A i tak wydajność powietrza będzie marna. Widać to chociażby po szerokości szczelin wylotowych - są wąskie po to, aby przy niskim wydatku powietrza utrzymać odpowiednią jego prędkość.
Podobną konstrukcję (wąskie szczeliny wylotowe) ma opryskiwacz KWH z przystawką "kasetową". Jest tak dobra, że polski importer po testach nawet nie zdecydował się na jej sprowadadzanie.
Porządna kolumna sądzę że będzie zdecydowanie lepsza. W Triplefana bym się nie pchał, chyba że chcesz pryskać jakieś stare jabłonie albo czereśnie w bardzo dużym rozstawie. W przeciwnym wypadku wydasz kupę forsy na coś co Twój optrysk w górnych partiach wytransportuje daleko poza zasięg koron w każdą strone, dzięki czemu skutecznie pokryjesz również trawę w międzyrzędziach zamiast zmaksymalizować pokrycie drzew.
czyli ten system się nie nadaje do pryskania a myslałem aby taki kupic opryskiwacz ale jak widzę opinie to nie ciekawe to jest rozwiazanie. a mam pytanie prowadze sad wiśniowo jabłkowy na drzewka prowadzę na wysokość około 3 metrów nasadzenie wąskie 3 metry i mam pytanie jakie proponujecie opryskiwacz do takiego nasadzenia mozna liczyć na wase opinie
To tylko moja opinia oparta na zasadach fizyki i doświadczeniu własnym (z różnymi opryskiwaczami) oraz instytucji badających takie urządzenia. Nie jest tak że się nie nadaje, zależy do czego. Raczej wyłącznie do wąskiego szpaleru. Ale moim zdaniem są na rynku efektywniejsze rozwiązania.
Wg mnie lepszym rozwiązaniem jest dobra kolumna z jednym lub dwoma wentylatorami. Kilka modeli Lochmanna, Wannera, Mitterer 81 VV, Steiner, Tifone Torre. Opinię opieram na wynikach badań.
Ciekawe wydają się też rozwiązania z przeciwbieżnymi wentylatorami, np Ślęza Duet, Agrola Power, czy Ideal Rhone. Godne uwagi są również konstrukcje z 2 wentylatorami jeden nad drugim, np Dominiak. Niestety nie znalazłem wyników badań dla żadnej z podobnych konstrukcji, w praktyce też nie miałem z nimi do czynienia.
a mozesz mi wysłac te wyniki badań na maila lub podać jakis link bo jestem ciekaw jak to wygląda i moze sam bym do jakiegoś wniosku doszedł
Witam wszystkich forumowiczów mam do was pytanie na temat ww opryskiwacza co o nim sądzicie??
Ile taki opryskiwacz kosztuje może być w starszej budzie lub nowszej bo mam zamiar coś takiego kupić ale musze sie zorientowac w rynku ile taki kosztuje i gdzie można kupić używke jak by coś.
Jakie zapotrzebowanie na moc ma przy 1000 lub 1500 beczółce??
W załączeniu przesyłam zdjęcie nowej i starej budy tego opryskiwacz.
Znalezione na OLX
__ http://olx.pl/oferta/munckhof-triple-fan-opryskiwacz-sadowniczy-zaczepiany-nowy-CID757-ID8hAoT.html __
Widziałem ta oferte ale mnie cena troche przeraża i poza tym nie znam opini użytkowników i chciałbym się dowiedziec coś więcej na temat tego opryskiwacza.
A znam jedną osobe która ma Muckhofa ale bez przystaweł tylko na zwykłej przystawce i ma pozytywne wrażenie z jego użytkowania
Jeżeli masz stary sad/ wysoko prowadzone drzewa/ szerokie korony(!) to warto rozwazyc zakup tego opryskiwacza, jeżeli natomiast posiadasz nowoczesny ultra super zajebis*y sad karłowy to wg mnie będzie to strata pieniedzy (w sumie co kto lubi ). Nowy kosztuje okolo 90000 brutto (chyba, ze sie cos pomylilem) cena zalezy od dobranych opcji i pojemnosci beczki. Zapomnialem dodac, nie posiadam tego modelu ktory cie interesuje.
Witam bardzo dobry sprzęt wg mnie użytkujemy go od 3 lat rocznik 1998 wntylator dwu biegowy beczka 1500l pompa 92l u nas pod NH 75 bardzo duży zapas mocy ciągnika do wysokich dzrzew bardzo dobrze się sprawuje ceny oczywiście nowych zaporowe w 2014 roku 2000l pompa 92l na dwóch osiach sterowanie tylko prawa/lewa strona (góra dodatkowo 500 euro) 96 tyś brutto. Zdjęcia mogę wrzucić jutro jak potrzeba. Polecam.
Z tego co wiem, to używane sprzedają (więc moze instnieje opcja importu uzywanego opryskiwacza na zamówienie).
· Żdżarów 94, 96-500 Sochaczew
· ul. Piotra Skargi 22, 05-600 Grójec
wamar124, 2015-06-23 08:13, napisał:
Moje fotki
a który według Ciebie jest lepszy i jakie zapotrzebowanie mają na moc bo widze że masz dwa jeden nowszy i chyba beczka 2000 mam racje czy ten starego typu chba 1500 l
jeżeli chodzi który jest lepszy to nie widze różnicy między nimi w dokładności oprysku oba mają taką samą pompe mimo że ten stary (beczka 1500 l) jest z 1998 roku a nowszy (beczka 2000 l) z 2014. Róznica jest w cenie zakupu i oczywiście używanego się kupuje takiego jaki jest a nowego można sobie skonfigurować jak portfel pozwala. Nie wiem od którego roku produkcji dołożyli jedną dyszę na strone bo jest ich 12. Jeżeli chodzi o zapotrzebowanie na moc to trudno mi powiedzieć jak to by się sprawowało ze słabym ciapkiem chyba producent podaje min 50KM i myśle że to da radę. Wentylator jest dwubiegowy i nawet na drugim biegu nie ma aż tak dużego oporu dla ciągnika jak np. w tifonie.U nas ten 2000 l chodzi z NH T4050 98KM ale jak był zapięty pod 75KM to bez problemu daje radę. Dysze na ten sezon założone albuza ATR 80 pomarańczowe i eżektorowe żółte a na górę niebieskie. Mam taki filmik z 2013 roku chyba trochę słabej jakości ale można zerknąć:www.youtube.com/watch?v=CnGL5j9KKtk
ja mam John Deere 1030 vu o mocy 50 KM i zastanawiam się czy da rade mój pociagnąc taka ślęze??
A co masz za odmiane tych wiśni bo są bardzo wysoko prowadzone i ładnie wszystko wyglada bo chce teraz troche wczesnej kupić i zasadzić i nie mam pojęcia jaką aby była zdatna eksport i była rodliwa bo moi rodzice mają debrecyna i groniasta ale to według mnie to jest lipa
Myśle że z beczką 1500l bez problemu sobie da radę. Jeżeli chodzi o wiśnie te wysokie drzewa to nadwiślanka (odroślowa) prowadzona pod zbiór mechaniczny (otrząsarke) i u nas robimy tylko przemysł w big boxy a na export ci raczej nic nie doradze. Debreczna po chyba 4 latach czekania na owoce w zeszłym roku wyrwaliśmy wszystko bo szkoda żeby miejsce w sadzie zajmowały.
Dzięki za odpowiedź co do opryskiwacza czyi bez problemu mogę sobie taki zakupić ale najpierw jeszcze pogrzebie może cos trafie w necie jakąś niezłą ofertę znalazłem taki opryskiwacz w niemczech ale facet z transportem walnął mi prawie 30 tys za 1500 beczka z 1998 roku.
A jaka jest wydajność Twojej wiśni?? A masz otrząsarkę kupną czy własnej roboty?? jak możesz to podeślij mi jakieś zdjęcie jej i ilę za nią dałeś??
Z wydajnością jest oczywiście bardzo różnie ale około 15 t z ha to taki normalny zbiór około 600 drzew na h. Trzy lata wstecz był rekordowy zbiór drzewa 12 lat 25-26t/h. Jeżeli chodzi o sam zbiór to używamy otrząsarek firmy Schaumann (stare duńskie maszyny) i takiej jednej samojezdnej wzorowanej na oryginalnym Schaumanie. link do filmiku:www.youtube.com/watch?v=BCk6c3hFRgA
No to ta maszynka sporo Cię chyba kosztowała. spora wydajność jest tej wiśnia no masz spore przerwy jak mówisz że masz tylko 600 szt wiśni na ha bo powinno wyść przy roztawie 4x2 około 1300 jaki masz roztaw
Na jednej kwaterze rozstaw 5x3,5 a na drugiej 4,5x3,5. Nie wyobrażam sobie tej odmiany w rozstawie 4x2. Zrobie fotki jak teraz to wygląda w sadzie i myśle że sam to stwierdzisz.
Zdjęcia z sadu z 12.07.2015
rozstawa dość duża ale przy tak wysoko prowadzonych drzewach to wydajność nie powinna spadać wg mnie poniżej 20t/ha.
maszyny super! masz tylko wiśnie?
Portal sadownictwo.com.pl powstał i działa jako niezależny serwis internetowy przeznaczony dla producentów owoców.
Data założenia: 10 czerwca 2001 r.
Pomysłodawca i twórca: Marcin Zachwieja
Portal sadownictwo.com.pl
e-mail: kontakt@sadownictwo.com.pl