Jak podaje freshplaza.com ponieważ produkcja jabłek na Ukrainie wciąż rośnie wiele firm, takich jak Vinaigrette Ltd, ciężko pracuje nad promocją swoich owoców, mając nadzieję na zastąpienie polskich i włoskich konkurentów w UE na rynkach takich jak Wielka Brytania i Skandynawia.
Firma Vinaigrette Ltd weszła na szwedzki rynek trzy miesiące temu. Jabłka są tam wysyłane pod nazwą "Organiks" w 1-warstwowych pudełkach.
Jak informuje Maxim Kulik z Vinaigrette Ltd wszystkie wysłane tam do tej pory owoce otrzymały dobre opinie od swoich kupujących.
Ukrainian apple producer hopes to replace EU competitorshttps://t.co/Tnpauqoqoe pic.twitter.com/bf0LbJwGKk
— FreshPlaza (@FreshPlaza_com) 17 stycznia 2018
Codziennie do dystrybutorów wysyłanych jest jedna lub dwie ciężarówki za pośrednictwem dystrybutorów. Vinaigrette wysyła obecnie do Szwecji 5 odmian, są to: Gala Royal, Golden Delicious, Red Prince, Jonagold i Red Delicious .
Po dwóch latach negocjacji firma zaczęła również wysyłać swoje jabłka odmian Gala do ASDA w Wielkiej Brytanii, która jest również zainteresowana dostawą takich odmian jak Golden Delicious i Granny Smith.
- źródło: freshplaza.com / Czytaj całość >>>
Michał Lachowicz podkreśla, że młode ukraińskie sady już owocują, a jest ich wiele. — Konkurencja rośnie z każdym sezonem. Odbiorcy już mówią, że ukraińskie jabłka są ładniejsze bądź tańsze przy porównywalnej jakości. Na Ukrainie w branżę zainwestowali ludzie, którzy zbili kapitał na innych biznesach. Zakładają od razu bardzo duże sady, zatrudniają agrodoradców z Polski i Europy Zachodniej. Dlatego będą w stanie walczyć m.in. z polskimi sadownikami — twierdzi szef La Sadu.
W tym sezonie do Polski dotarły też zauważalne ilości czereśni i śliwek, co niewątpliwie dowodzi, że produkcja owocowa na Ukrainie się rozwija — mówi szef Sadowników RP Mirosław Maliszewski.
- źródło: pb.pl / Czytaj całość >>>
Jak wynika z najnowszych informacji na Ukrainie coraz bardziej rozwija się także produkcja borówek.
Ukraiński producent borówki Betec, największy nacisk w tym roku (2018) kładzie na dalszy eksport, a także na ochronę upraw i testowanie nowych odmian, aby upewnić się, że mogą produkować borówki najlepszej jakości - podaje freshplaza.com
Właśnie kończymy instalację systemu przeciwmrozowego, aby zminimalizować ryzyko strat w nadchodzącym sezonie, ale także przedłużyć okres produkcji. Testujemy także nowe odmiany borówki, aby zobaczyć, które z nich najlepiej pasują do naszego klimatu – informuje Andrij Borysenko z Betec.
Produkcja Beteca obejmuje 325 hektarów, a sezon trwa tam od końca czerwca do początku października.
Jak czytamy na freshplaza.com Andrij Borysenko zapytany, czy ma obawy dotyczące nasycenia rynku borówki, ze względu na wzrost jej globalnej produkcji dowiedział iż:
W najbliższym czasie nie widzę żadnego ryzyka nasycenia tego rynku, gdyż popyt wciąż rośnie szybciej niż wzrost produkcji. Widzę to chociażby na Ukrainie. Ale spójrzmy także na Chiny, gdzie popyt na borówki jest bardzo duży, a pomimo zwiększającej się z roku na rok jej produkcji wciąż nie wystarcza ona na zaopatrzenie w całości tego rynku.
Ukraińskie borówki aktualnie trafiają do Wielkiej Brytanii oraz do innych krajów w UE.
- źródło: freshplaza.com / Czytaj całość >>>
Najnowsze komentarze