Kolejna opinia, kolejna wizyta tym razem w gospodarstwie sadowniczym Jacka Maliszewskiego. Sadownik stosuje Carbohumic od 3 sezonów.
Dlaczego technologia węglowa i Carbohumic ? Odpowiedź prosta. Większość naszych sadów to kolejne już nasadzenia drzew owocowych. Sad po sadzie. Brak zmiany gatunku. Brak zmianowania. Gleba zmęczona. Tak w dużym skrócie na wstępie definiuje rozwiązanie i problem Dezyderiusz Mietlicki z firmy CarboHort.
Carbohumic aplikujemy polewowo. Jacek wykorzystuje do tego celu własnoręcznie skonstruowany aplikator na bazie mauzera o pojemności 1000 litrów w którym dostarczany jest produkt. To rozwiązanie zobaczycie w naszym materiale video.
Po trzech sezonach Jacek zwraca uwagę na wigor oraz wzrost pędów i pni drzew (Goldena), na którym aplikowany był wówczas Carbohumic w dawce 600 litrów na 1 ha. Dodatkowo sadownik zwraca uwagę na strukturę gleby już w pierwszym sezonie po zastosowani technologii węglowej.
W sadzie w którym funkcjonuje nawadniania kropelkowe, Jacek zwraca uwagę na lepsze rozsiąkanie i wykorzystanie wody dostarczonej dla jabłoni.
Więcej ciekawych i praktycznych informacji znajdzie w naszym materiale video. Zapraszamy do oglądania.
Zapraszamy do subskrypcji naszego kanału youtube.com/sadownictwo
Najnowsze komentarze