Prognozy dotyczące cen drzewek w sezonie jesien 2017 można porównać do długoterminowych prognoz pogody, sprawdzą się, albo nie.
Prognozy dotyczące cen drzewek w sezonie jesien 2017 można porównać do długoterminowych prognoz pogody, sprawdzą się, albo nie.
W głosowaniu w sprawie umowy CETA, minister rolnictwa Jurgiel głosował "za", mimo ,że wcześniej ten hipokryta(zresztą jak wszyscy w PiS mający pełne gęby pustych patriotycznych frazesów) mówił o zagrożeniach dla polskiego rolnictwa, jakie niesie podpisanie przez Polskę tej umowy.Ta umowa jest nie tylko boczną furtką do wprowadzenia w życie TTIP, zalania Europy modyfikowaną żywnością, czy wielomiliardowych odszkodowań na rzecz amerykańskich firm, ale równieź może być to boczna furtka do jeszcze większego napływu żywności z Ukrainy do Polski. 11 lipca br. Ukraina i Kanada podpisały porozumienie o wolnym handlu znoszącym praktycznie wszystkie cła, wątpię , że wątpliwej jakości żywność z Ukrainy bedzie eksportowana do Kanady, ona bedzie z kanadyjskimi naklejkami eksportowana do Polski. W kukurydzy z Ukrainy znaleziono szczątki dzika, co powinno skutkować natychmiastowym zakazem wwozu kukurydzy do Polski, jak to zrobili Chińczycy zabraniając importu kukurydzy soi i jeczmienia, ze względu na wykrycie chorobotwórczych patogenów, niestety jak powiedział jeden z publicystów, nasz rząd na kolanach przed Ukrainą milczy w tej sprawie, przeciez to zagrozenie ASF. Biorąc pod uwagę standardy ukraińskiego rolnictwa, na Ukrainie będą produkować zboża modyfikowane genetycznie i będą szerokim strumieniem wpływać do Polski jako kontyngent bezcłowy umowy z UE czy w ramach umowy CETA, nie musi to być wcale żywność GMO z USA czy Kanady, jest to jednak duża odległość a transport kosztuje. Należy pamiętać, że Kanada to największy sprzymierzeniec Ukrainy ze względu na bardzo wpływową w Kanadzie diasporę ukraińską wywodzącą się z uciekinierów zbrodniczej OUN-UPA i SS Galizien.
Spartan300, 2016-09-22 09:30, napisał:
Skoro produkcja rolna jest tak nieznaczącym elementem gospodarki narodowej, to dlaczego nawet niewielki wzrost cen żywności wywołuje taką panikę w mediach, niezadowolenie w społeczeństwie, oraza głęboki niepokój u naszych polityków ?
o czym się przekonali Rosjanie po wprowadzeniu embarga. Gdy ropa i gaz osiągały swe maksima a rezerwy walutowe rosły bo przyrost pieniedzy był tak duży , że nie byli w stanie tego wydatkować, rubel był na poziomie30 a i nizej za 1 dolara. W takiej sytuacji ich produkcja rolna była za droga , stąd masowy import żywności. Pamietam jak na kanale Rosja24 pokazywali upadłą wylegarnię kurcząt i skrzynki z kurczakami były wyrzucane na śmietnik, ponieważ producentom drobiu lepiej opłacało się sprowadzać pisklęta z Holandii bo były tańsze. A dzisiaj przy niskim kursie rubla zywność rosyjska jest konkurencyjna do tej z importu.
sylwek100, 2016-09-22 03:19, napisał:
Chyba czytałeś wikipedie.
a 2,6% z jakiego zródła?.
sylwek100, 2016-09-21 05:01, napisał:
Tak. Chodzi o siłę roboczą.I nie chodzi o to że jest ona tania, ale chodzi o to że w ogóle jest.A rolnictwo?. No cóż, rząd i to każdy jeden, wielkiej wagi do rolnictwa nie przykłada, ponieważ rolnictwo wytwarza tylko 2,6%PKB, a dla porównania przemysł motoryzacyjny około 8%.
Co do PKB w polskim rolnictwie , są różne szacunki 3 do 4%, otóz w naszym rolnictwie trudno wyliczyć PKB ponieważ znaczna część obrotu artykułami rolnymi nie jest rejestrowana w postaci faktur i innych fiskalnych narzedzi, w rolnictwie i w otoczce rolnictwa pracuje ok. 15% ogółu pracujących w Polsce i jezeli tak dalej bedzie jak sie to przełoży na wpływy do budżetu, czy władza nie obudzi się z ręka w nocniku i zrozumie ze rolnictwo to jednak wazna galąz gospodarki.
Portal sadownictwo.com.pl powstał i działa jako niezależny serwis internetowy przeznaczony dla producentów owoców.
Data założenia: 10 czerwca 2001 r.
Pomysłodawca i twórca: Marcin Zachwieja
Portal sadownictwo.com.pl
e-mail: kontakt@sadownictwo.com.pl